Dla nas zawsze będzie lato. Lat. Tom 3, czyli opowieść o trudnej miłości

Dla nas zawsze będzie lato. Lato. Tom 3” ostatni tom kultowej trylogii, autorstwa Jenny Han. Książka wpasowuje się idealnie w kanony swojego gatunku, zapewniając czytelnikom niezapomniane emocje oraz historie, które na długie lata zapadną w ich pamięci, zostawiając po sobie ślad. Niełatwe wątki przyciągną czytelników o różnych upodobaniach w zakresie literatury, ukazując im proces myślowy człowieka, który stoi prze trudną decyzją.

Dla nas zawsze będzie lato, tom 3 – wątek główny

Jest to opowieść o młodej dziewczynie, Belly. Od zawsze wiedziała, że romantyczne uczucia, to  coś, na co musi uważać. Czymś, z czego od zawsze zdawała sobie także sprawę było to, że jest zakochana w  dwóch chłopcach o tym samym nazwisku – Fisher. Jednak jeden z nich, Conrad, polecił kobiecie na pozostawienie go i wybranie jego brata, Jeremiaha. Para od tamtej pory tworzyła związek idealny, trudno było znaleźć ich gdziekolwiek bez drugiej połówki. Uczęszczają do tego samego collegeu, codzienne wizyty są codziennością. Wydaje im się, że znaleźli swoją bratnia duszę i że już nigdy nic ich nie rozłączy. Czy tak płomienne uczucie może kiedykolwiek zgasnąć? Wbrew pozorom, ich związek wcale nie był tak szczęśliwy, jak wydawał się na pierwszy rzut oka. Jeden z błędów chłopaka stawia Belly pod ścianą, musi kwestionować swoją miłość wobec Jeremiaha.

Dla nas zawsze będzie lato – dla kogo?

Jest to przede wszystkim seria stworzona z myślą o czytelnikach miłujących się w romansach, opowieściach o niełatwych decyzjach kochanków, historiach o budowaniu i rozpadzie związków. Jednak lekkie pióro autorki sprawia, że przypadnie do gustu także innym, nawet najbardziej wymagającym czytelnikom, którzy zainteresują się jej twórczością. Tom 3 dostarczy czytelnikom wielu emocji, pokaże dramaty młodych ludzi oraz ich procesy myślowe w różnych sytuacjach.

Książka jest efektem pracy Jenny Han – amerykańskiej autorki książek dla młodzieży. Stoi ona także za stworzeniem kultowej serii “Do wszystkich chłopców, których kochałam”, która została zekranizowana, czy też “Tego lata stałam się piękna”