Ostatni tom trylogii “Lato”, który namiesza w sercach wszystkich bohaterów.

Dla nas zawsze będzie lato. Lato. Tom 3 dla każdego.” to trzecia i ostatnia częśc cyklu “Lato” autorstwa Jenny Han. Razem z “Tego lata stałam się piękna” oraz “Bez ciebie nie ma lata” opowiada historię Belly, oraz dwóch braci, Conrada i Jeremiaha, którzy po wielu latach przyjaźni, odkrywają wobec siebie zupełnie inne uczucia.

Czy Jeremiah to ten jedyny?

W ostatniej części trylogii przenosimy się na Finch University, gdzie Belly kończy swój pierwszy rok studiów. Jest ona najmłodsza z trójki przyjaciów, więc jako ostatnia dołączyła do grona studentów. Bohaterowie wkraczają więc w dorosłe życie, muszą być bardziej odpowiedzialni i w pełni świadomi konsekwencji swoich czynów. Belly początkowo wydaje się tego nie rozumieć, zajęta związkiem z Jeremiahem, który być może jest jej bratnią duszą. A przecież to Conrad, dwa lata wcześniej powiedział jej, aby wybrała jego brata. Kiedy więc Jeremiah popełnia najgorszy z możliwych błędów, bańka idealnego związku znika, a dziewczyna musi jeszcze raz przeanalizować swoje wybory i odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest dla niej miłość.

Belly od zawsze wiedziała, że kocha dwóch chłopców o nazwisku Fisher. Tylko czy faktycznie, można kochać dwie osoby jednocześnie z taką samą intensywnością? Czy Belly, w którymś momencie swojej historii nie pomyliła zauroczenia z miłością?

Podsumowanie

“Dla nas zawsze będzie lato” to książka poruszająca wiele ważnych tematów, takich jak odpowiedzialność, konsekwencje własnych decyzji i oczywiście, miłość. Mimo to jest napisana w lekki sposób i szybko się ją czyta, co jest charakterystyczne dla książek autorki bestsellera “Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Przez styl, w jaki została napisana oraz charakterystykę bohaterów, można wywnioskować, że powstała ona dla nastoletnich czytelników, jednak osoby starsze bez trudu powinny odnaleźć się w tej historii. W tej części poznajemy także punkt widzenia Conrada, co jest ciekawym i odświeżającym zabiegiem. Jednak przez znaczącą część czasu towarzyszymy Belly, w jej rozmyślaniach i rozterkach. To w końcu ona jest główną bohaterką i to ona będzie musiała podjąć ostateczną decyzję.